Az utóbbi években szokásommá vált, hogy visszanézek és felmérem így év elején, mennyire volt sikeres az előző év, ezért jöjjön most az előző év top 5 cikkét bemutató összefoglaló. Ha érdekel, a tavalyit is meg tudod nézni a linken.
Az utóbbi években szokásommá vált, hogy visszanézek és felmérem így év elején, mennyire volt sikeres az előző év, ezért jöjjön most az előző év top 5 cikkét bemutató összefoglaló. Ha érdekel, a tavalyit is meg tudod nézni a linken.
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY! Mint évek óta minden év végén, most is "téli álomra" megy a blog. Ennek oka a másik projektem, a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet, mert mostantól minden szabadidőmet az fogja lekötni. De mit is jelent pontosan ez a macskás blognak?
Mi jelent, ha péntek 13-án átmegy előtted egy fekete macska? Azt, hogy a macska megy valahová. De hány macskás babonánk van, honnan származhatnak, és mi a jelentőségük? Körbejárom ezt a témát, szigorúan az érdekességük miatt és történelmi szempontból, valamint némi pszichológiai magyarázatot is adok ezekre a babonákra és kialakulásukra.
A félelmetes nevű "kényszersimi" hasznos lehet, ha utcáról vagy menhelyről fogadsz be félős cicát. Én is sokszor alkalmaztam a blogban bemutatott cicákon is, és sok más állatmentő is használja. De mi pontosan ez, miben segít, és hogyan kell csinálni?
Most szeptemberben lett 7 éves a blog, ezzel kapcsolatban több cikket is írtam, most viszont azt mutatom be, ti mit írtatok: miért olvassátok a blogot, miért és mi tetszik benne. Kiválasztottam tehát hét, általatok írt véleményt a blogról, különböző helyekről, különböző témákban.
Idén szeptemberben lett 7 éves a blog, ezért összeszedtem, hogy ez idő alatt melyik 7 cikk volt az, amit a legtöbben olvastatok. Vannak benne meglepetések is, de azt mindenképpen kiderül, miket szerettetek a legjobban. Mivel tavaly is volt hasonló cikk, ezért kicsit össze is hasonlítom az akkori listával.
Azt mondják, a 7 év mindig vízválasztó, ennyi idő után az emberek annyit változnak, hogy vagy abbahagynak valamit, vagy ha nem, akkor onnantól egész életükben csinálják. Ezért tartanak sokan a hetedik évtől, legyen szó egy kapcsolatról, munkahelyről, állatmentésről, vagy jelen esetünkben a macska viselkedési-tanácsadásról. Ez a cikk most kivételesen nem a cicákról fog szólni, hanem rólam, és arról hogy miért kezdtem el írni a blogot, és miért csinálom 7 éve. Ez személyes vallomás, ha úgy tetszik.
Szinte hihetetlen, de hamarosan a 7 éves évfordulója lesz annak, hogy létrehoztam a blogot, amiben macskák viselkedésével foglalkozom. Az induláskor magam sem gondoltam, hogy ennyi év után is még írni fogom, sőt, ennyien olvassátok és kértek segítséget. De mi is tulajdonképpen a Szeretem a cicámat blog, mit ad neked, és én miért írom?
Egyre többször kerestek meg olyan problémával, amikor megtámad titeket a cicátok. Lehet ez valódi támadás, vagy "csak" durva játék, a mostani mondanom szempontjából ez mindegy is, mert most elsősorban ti, a gazdik reakciójáról fogok írni, és adok pár tanácsot.
Minden évben augusztus 16-án van a hontalan állatok világnapja, ezért összegyűjtöttem, hogy te hogyan segíthetsz a kóbor állatokon, ha szeretnél, és még sosem csináltál hasonlót sem. Ezek az én ajánlásaim, neked kell eldöntened, melyik a legjobban neked megfelelő, de az sem tilos, hogy akár egyszerre többet is csinálj belőle. Mivel ez egy macskás blog, én elsősorban róluk foguk beszélni, de persze a felsoroltak kutyákra, vagy akár más állatokra is vonatkozhatnak. Hogyan segíthetsz tehát? Nagyon sokféleképpen!
A cicáink sokszor megmosolyogtatnak minket, és ezzel is örömet okoznak nekünk. Ki ne látta volna már vicces, akár kényelmetlennek tűnő pózban aludni a cicáját? Most ezekből szedtem össze egy csokorra valót, érdemes megnézni!
A napokban zajló események kapcsán vannak olyan dolgok, amikről eddig senki nem beszélt. Az egyik ezek közül az, hogy ha az Index.hu a jelenlegi formájában megszűnik, vagy a név ugyan marad, de jelentősen csökken az olvasottság, mi lesz a Blog.hu alatt működő bloggerekkel?
Egyre többen fogadtok örökbe mentett cicákat, és ők többnyire félősek. Ezért most adok pár tanácsot, hogyan közelíts a befogadás utáni napokban a cicához. Már többször írtam erről, de érdemes most mégis újra beszélni róla, hogy máshonnan megközelítve, praktikus tanácsokat adhassak neked.
Pár hete elindítottam a Patreon támogatói oldalát a blognak, már vannak is pártfogóim, akiknek itt is köszönöm a bizalmat. Korábban leírtam már, miért hoztam ezt létre, most a technikai megvalósításhoz akarok egy kis segítséget adni.
Ez a teszt segít jobban megismerni a cicád, és kideríteni, hogy félős, vagy magabiztos inkább? A tesztet felnőtt, egészséges és ivartalanított cicákra írtam. A teszt végén „gyors eredményt” is kapsz, illetve a Patreonos támogatóimnak szövegesen is kifejtem, nekem mik jelentenek ezek a válaszok, így megérted, hogyan gondolkodom, és mit vizsgálok a cicák viselkedésében. Ez pedig neked is segít cicád megértésében, és a problémák megoldásában.