A cicák fájdalmukban is dorombolnak? Meg tudják ízlelni a szagokat? Miért örülj, ha rád pislog, vagy előtted mosakszik? Ezt is megtudhatod, és még más érdekességet is a cicádról, ha elolvasod a cikket!
A cicák fájdalmukban is dorombolnak? Meg tudják ízlelni a szagokat? Miért örülj, ha rád pislog, vagy előtted mosakszik? Ezt is megtudhatod, és még más érdekességet is a cicádról, ha elolvasod a cikket!
A hordozó nagy mumus a cicáknak és a gazdiknak is. De szükség van rá - lentebb ki is fejtem, hogy miért -, és pár "trükk" segítségével könnyebbé tehetjük a használatát nemcsak nekünk, hanem a cicánknak is. A cikk végén pedig tanácsok is vannak orvosi látogatás utánra.
Dóri (a gazdi), Panka (kutya), Mona és Lisa (macskák) kapcsolatát az előző részben megismerhettétek, most ott folytatjuk, hogy van, ami javult, de új problémák is felmerültek. Dóri pártfogója lett a blognak a Patreon oldalamon keresztül, így kért segítséget tőlem. Cuki képgaléria a cikk végén pedig most is van!
Mostanában kevesebb bejegyzés volt a blogban a Ti kérdeztétek! rovaton belül, ezért most hoztam nektek egyet. Egy sikersztorit, amiből ti is tanulhattok. Dóri a Patreon oldalamon keresztül támogatóm lett, és segítséget kért két cicája, és a szintén befogadott kutyája összeszoktatásához. A cikk végén lévő képgalériát is nézzétek meg mindenképpen!
A cicáinknak is szükségük van saját helyekre, gondolok itt fekhelyekre, nézelődőhelyekre és kaparható helyekre is. Hasonló ez ahhoz, minthogy nekünk is megvan otthon a kedvenc kanapénk és a helyünk az étkezőasztalnál, a cicáknak is szükségük van biztonságos, saját helyekre. Ez sokszor persze lehet a kanapé vagy egy szék, de van, hogy ez nézelődéshez, mászáshoz ez már kevés, ezért adok pár ötletet, hogyan teheted még komfortosabbá cicádnak is az otthonod!
Nem szeretnéd, hogy a cicád felmenjen a konyhapultra vagy a konyhaasztalra? Nem higiénikus, sőt, még veszélyes is lehet? Adok pár tanácsot, mit tehetsz ellene!
Már egy éve élünk pandémiában, ez idő alatt megváltozott az életünk, munkavégzésünk, a pihenési lehetőségeink, a szokásaink is, és ez bizony hatással van a macskáinkra is. Ebben a cikkben az általatok elmondott véleményekből választottam ki párat, és azok alapján vázolom fel, mi minden változott a cicáink számára.
A minap bejárta a magyar sajtót egy cikk, miszerint Ukrajnában egy macska megölt egy csecsemőt. Leírom a véleményem erről, hogy ez miért szenzációhajhász írás, ami ráadásul nem is felel meg a valóságnak. Valamint adok pár tanácsot, hogyan lehet megelőzni egy ilyen tragédiát.
Az írásomban nincs semmilyen felzaklató kép vagy szöveg, de az esemény leírása önmagában az lehet egyeseknek, ezért 18 éves kor felett javaslom az elolvasását!
Az utóbbi években szokásommá vált, hogy visszanézek és felmérem így év elején, mennyire volt sikeres az előző év, ezért jöjjön most az előző év top 5 cikkét bemutató összefoglaló. Ha érdekel, a tavalyit is meg tudod nézni a linken.
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY! Mint évek óta minden év végén, most is "téli álomra" megy a blog. Ennek oka a másik projektem, a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet, mert mostantól minden szabadidőmet az fogja lekötni. De mit is jelent pontosan ez a macskás blognak?
Az első rész nagy sikere után most itt a folytatás! A blog Facebook-csoportjában lévő tagok képeiből egy újabb válogatás, a furcsábbnál furcsább alvós pózokból. Neked melyik a kedvenced?
Mi jelent, ha péntek 13-án átmegy előtted egy fekete macska? Azt, hogy a macska megy valahová. De hány macskás babonánk van, honnan származhatnak, és mi a jelentőségük? Körbejárom ezt a témát, szigorúan az érdekességük miatt és történelmi szempontból, valamint némi pszichológiai magyarázatot is adok ezekre a babonákra és kialakulásukra.
Az utóbbi napokban többször jött velem szemben, szinte minden hírportálról egy macska, aki megtámadta a gazdáját, és a gazdi kétségbeesetten kért segítséget előbb a rendőrségtől, majd az állatvédőktől. Nagyon sokat gondolkoztam arról, hogy írjak-e egyáltalán erről, de annyian foglalkoztok vele, és annyi álhír és előítélet hangzik el emiatt, hogy úgy döntöttem, beszélek róla. Miért támadja meg egy ártatlan kiscica tehát a gazdáját?
Több cicád van, és álladóak a konfliktusok? Sokszor fordul elő, hogy a lakás bizonyos részein összetalálkoznak, fújnak és morognak egymásra, vagy meg is kergetik egymást? Ezen segíthet az, ha tágítod a terüket, és adsz nekik alternatív útvonalakat! A cikkben ehhez találsz segítséget és konkrét, fényképes példákat!
A félelmetes nevű "kényszersimi" hasznos lehet, ha utcáról vagy menhelyről fogadsz be félős cicát. Én is sokszor alkalmaztam a blogban bemutatott cicákon is, és sok más állatmentő is használja. De mi pontosan ez, miben segít, és hogyan kell csinálni?